Језичка лабораторија

вотка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22воткаКо или шта је вотка?
Генитив22воткеШта је испало од вотке?
Датив22воткиИдемо према вотки.
Акузатив22воткуВидимо вотку.
Вокатив22воткоГде си, вотко?
Инструментал22воткомСтојимо с вотком.
Локатив22воткиПричамо о вотки.
Номинатив множине11воткеКо или шта су вотке?
Генитив множине11воткаШта је испало од ових вотка?
Датив множине11воткамаИдемо према оним воткама.
Акузатив множине11воткеВидимо ове вотке.
Вокатив множине11воткеГде сте, вотке?
Инструментал множине11воткамаСтојимо с овим воткама.
Локатив множине11воткамаПричамо о овим воткама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/вотка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/вотка