Језичка лабораторија

воћарсво

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44воћарсвоКо или шта је воћарсво?
Номинатив11воћарствоКо или шта је воћарство?
Генитив22воћарсваШта је испало од воћарсва?
Генитив22воћарстваШта је испало од воћарства?
Датив22воћарствуИдемо према воћарству.
Датив22воћарсвуИдемо према воћарсву.
Акузатив22воћарствоВидимо воћарство.
Акузатив22воћарсвоВидимо воћарсво.
Вокатив22воћарствоГде си, воћарство?
Вокатив22воћарсвоГде си, воћарсво?
Инструментал22воћарсвомСтојимо с воћарсвом.
Инструментал22воћарствомСтојимо с воћарством.
Локатив22воћарсвуПричамо о воћарсву.
Локатив22воћарствуПричамо о воћарству.
Лоша реч22 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/воћарсво
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/воћарсво