Језичка лабораторија

врб

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33врбКо или шта је врб?
Генитив33врбаШта је испало од врба?
Датив33врбуИдемо према врбу.
Акузатив11врбВидимо врб.
Акузатив22врбаВидимо врба.
Вокатив22врбеГде си, врбе?
Вокатив11врбоГде си, врбо?
Инструментал33врбомСтојимо с врбом.
Локатив33врбуПричамо о врбу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/врб
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/врб