Језичка лабораторија

гибиц

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88гибицКо или шта је гибиц?
Генитив88гибицаШта је испало од гибица?
Датив77гибицуИдемо према гибицу.
Датив11гибициИдемо према гибици.
Акузатив11гибицуВидимо гибицу.
Акузатив33гибицВидимо гибиц.
Акузатив33гибицаВидимо гибица.
Акузатив11гибацВидимо гибац.
Вокатив22гибицоГде си, гибицо?
Вокатив33гибичеГде си, гибиче?
Вокатив11гибчеГде си, гибче?
Вокатив22гибицуГде си, гибицу?
Инструментал11гибицемСтојимо с гибицем.
Инструментал11гипцемСтојимо с гипцем.
Инструментал11бибицомСтојимо с бибицом.
Инструментал55гибицомСтојимо с гибицом.
Локатив11гибициПричамо о гибици.
Локатив77гибицуПричамо о гибицу.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/гибиц
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/гибиц