Језичка лабораторија

главаш

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44главашКо или шта је главаш?
Генитив44главашаШта је испало од главаша?
Датив44главашуИдемо према главашу.
Акузатив33главашаВидимо главаша.
Акузатив11главашВидимо главаш.
Вокатив33главашуГде си, главашу?
Вокатив11глвашеГде си, глваше?
Инструментал22главашомСтојимо с главашом.
Инструментал22главашемСтојимо с главашем.
Локатив44главашуПричамо о главашу.
Номинатив множине11главашиКо или шта су главаши?
Генитив множине11главашаШта је испало од ових главаша?
Датив множине11главашимаИдемо према оним главашима.
Акузатив множине11главашеВидимо ове главаше.
Вокатив множине11главашиГде сте, главаши?
Инструментал множине11главашимаСтојимо с овим главашима.
Локатив множине11главашимаПричамо о овим главашима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/главаш
Коментар11Именица из Викиречника
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/главаш