Језичка лабораторија

глуваћ

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33глуваћКо или шта је глуваћ?
Генитив33глуваћаШта је испало од глуваћа?
Датив33глуваћуИдемо према глуваћу.
Акузатив33глуваћаВидимо глуваћа.
Вокатив11глуваћеГде си, глуваће?
Вокатив22глуваћуГде си, глуваћу?
Инструментал33глуваћемСтојимо с глуваћем.
Локатив33глуваћуПричамо о глуваћу.
Номинатив множине33глуваћиКо или шта су глуваћи?
Генитив множине33глуваћаШта је испало од ових глуваћа?
Датив множине33глуваћимаИдемо према оним глуваћима.
Акузатив множине33глуваћеВидимо ове глуваће.
Вокатив множине33глуваћиГде сте, глуваћи?
Инструментал множине33глуваћимаСтојимо с овим глуваћима.
Локатив множине33глуваћимаПричамо о овим глуваћима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/глуваћ
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/глуваћ