Језичка лабораторија

глувач

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33глувачКо или шта је глувач?
Генитив33глувачаШта је испало од глувача?
Датив33глувачуИдемо према глувачу.
Акузатив33глувачаВидимо глувача.
Вокатив22глувачеГде си, глуваче?
Вокатив11глувачуГде си, глувачу?
Инструментал33глувачемСтојимо с глувачем.
Локатив33глувачуПричамо о глувачу.
Номинатив множине11глувачиКо или шта су глувачи?
Генитив множине11глувачаШта је испало од ових глувача?
Датив множине11глувачимаИдемо према оним глувачима.
Акузатив множине11глувачеВидимо ове глуваче.
Вокатив множине11глувачиГде сте, глувачи?
Инструментал множине11глувачимаСтојимо с овим глувачима.
Локатив множине11глувачимаПричамо о овим глувачима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/глувач
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/глувач