Језичка лабораторија

голгота

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33голготаКо или шта је голгота?
Генитив33голготеШта је испало од голготе?
Датив33голготиИдемо према голготи.
Акузатив33голготуВидимо голготу.
Вокатив33голготоГде си, голгото?
Инструментал33голготомСтојимо с голготом.
Локатив33голготиПричамо о голготи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/голгота
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/голгота