Језичка лабораторија

грабокалеб

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33грабокалебКо или шта је грабокалеб?
Генитив22грабокалебаШта је испало од грабокалеба?
Датив22грабокалебуИдемо према грабокалебу.
Акузатив22грабокалебаВидимо грабокалеба.
Вокатив22грабокалебеГде си, грабокалебе?
Инструментал22грабокалебомСтојимо с грабокалебом.
Локатив22грабокалебуПричамо о грабокалебу.
Номинатив множине22грабокалебиКо или шта су грабокалеби?
Генитив множине22грабокалебаШта је испало од ових грабокалеба?
Датив множине22грабокалебимаИдемо према оним грабокалебима.
Акузатив множине22грабокалебеВидимо ове грабокалебе.
Вокатив множине22грабокалебиГде сте, грабокалеби?
Инструментал множине22грабокалебимаСтојимо с овим грабокалебима.
Локатив множине22грабокалебимаПричамо о овим грабокалебима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/грабокалеб
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/грабокалеб