Језичка лабораторија

грб

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44грбКо или шта је грб?
Генитив44грбаШта је испало од грба?
Датив44грбуИдемо према грбу.
Акузатив44грбВидимо грб.
Вокатив33грбеГде си, грбе?
Вокатив11грбуГде си, грбу?
Инструментал44грбомСтојимо с грбом.
Локатив44грбуПричамо о грбу.
Номинатив множине11грбовиКо или шта су грбови?
Генитив множине11грбоваШта је испало од ових грбова?
Датив множине11грбовимаИдемо према оним грбовима.
Акузатив множине11грбовеВидимо ове грбове.
Вокатив множине11грбовиГде сте, грбови?
Инструментал множине11грбовимаСтојимо с овим грбовима.
Локатив множине11грбовимаПричамо о овим грбовима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/грб
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/грб