Језичка лабораторија

грбеж

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33грбежКо или шта је грбеж?
Генитив33грбежаШта је испало од грбежа?
Датив33грбежуИдемо према грбежу.
Акузатив11грбежВидимо грбеж.
Акузатив22грбежаВидимо грбежа.
Вокатив11грбежеГде си, грбеже?
Вокатив22грбежуГде си, грбежу?
Инструментал11грбежемСтојимо с грбежем.
Инструментал22грбежомСтојимо с грбежом.
Локатив33грбежуПричамо о грбежу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/грбеж
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/грбеж