Језичка лабораторија

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66гредаКо или шта је греда?
Генитив66гредеШта је испало од греде?
Датив66гредиИдемо према греди.
Акузатив66гредуВидимо греду.
Вокатив66гредоГде си, гредо?
Инструментал66гредомСтојимо с гредом.
Локатив66гредиПричамо о греди.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/греда
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/греда