Језичка лабораторија

гредељ

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66гредељКо или шта је гредељ?
Генитив55гредељаШта је испало од гредеља?
Датив55гредељуИдемо према гредељу.
Акузатив33гредељВидимо гредељ.
Акузатив22гредељаВидимо гредеља.
Вокатив11гредељеГде си, гредеље?
Вокатив44гредељуГде си, гредељу?
Инструментал11гредељемСтојимо с гредељем.
Инструментал44гредељомСтојимо с гредељом.
Локатив55гредељуПричамо о гредељу.
Номинатив множине11гредељеКо или шта су гредеље?
Генитив множине11гредељаШта је испало од ових гредеља?
Датив множине11гредељамаИдемо према оним гредељама.
Акузатив множине11гредељеВидимо ове гредеље.
Вокатив множине11гредељеГде сте, гредеље?
Инструментал множине11гредељамаСтојимо с овим гредељама.
Локатив множине11гредељамаПричамо о овим гредељама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/гредељ
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/гредељ