Језичка лабораторија

гривеш

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88гривешКо или шта је гривеш?
Генитив88гривешаШта је испало од гривеша?
Датив11грицвешуИдемо према грицвешу.
Датив77гривешуИдемо према гривешу.
Акузатив44гривешВидимо гривеш.
Акузатив44гривешаВидимо гривеша.
Вокатив55гривешуГде си, гривешу?
Вокатив11гивешуГде си, гивешу?
Вокатив22гривешеГде си, гривеше?
Инструментал11гривошемСтојимо с гривошем.
Инструментал55гривешомСтојимо с гривешом.
Инструментал11гривешемСтојимо с гривешем.
Инструментал11гибешомСтојимо с гибешом.
Локатив77гривешуПричамо о гривешу.
Локатив11грицвешуПричамо о грицвешу.
Номинатив множине22гривешиКо или шта су гривеши?
Генитив множине22гривешаШта је испало од ових гривеша?
Датив множине22гривешимаИдемо према оним гривешима.
Акузатив множине22гривешеВидимо ове гривеше.
Вокатив множине22гривешиГде сте, гривеши?
Инструментал множине22гривешимаСтојимо с овим гривешима.
Локатив множине22гривешимаПричамо о овим гривешима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/гривеш
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/гривеш