Језичка лабораторија

грижа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66грижаКо или шта је грижа?
Генитив55грижеШта је испало од гриже?
Датив55грижиИдемо према грижи.
Акузатив11грожуВидимо грожу.
Акузатив44грижуВидимо грижу.
Вокатив55грижоГде си, грижо?
Инструментал55грижомСтојимо с грижом.
Локатив55грижиПричамо о грижи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/грижа
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/грижа