Језичка лабораторија

грипа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33грипаКо или шта је грипа?
Генитив33грипеШта је испало од грипе?
Датив33грипиИдемо према грипи.
Акузатив11грипаВидимо грипа.
Акузатив22грипуВидимо грипу.
Вокатив22грипоГде си, грипо?
Вокатив11грипуГде си, грипу?
Инструментал33грипомСтојимо с грипом.
Локатив33грипиПричамо о грипи.
Номинатив множине11грипеКо или шта су грипе?
Генитив множине11грипаШта је испало од ових грипа?
Датив множине11грипамаИдемо према оним грипама.
Акузатив множине11грипеВидимо ове грипе.
Вокатив множине11грипеГде сте, грипе?
Инструментал множине11грипамаСтојимо с овим грипама.
Локатив множине11грипамаПричамо о овим грипама.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/грипа
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/грипа