Језичка лабораторија

гриф

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33грифКо или шта је гриф?
Генитив33грифаШта је испало од грифа?
Датив33грифуИдемо према грифу.
Акузатив33грифВидимо гриф.
Вокатив33грифеГде си, грифе?
Инструментал33грифомСтојимо с грифом.
Локатив33грифуПричамо о грифу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/гриф
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/гриф