Језичка лабораторија

гротајзен

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22гротајзенКо или шта је гротајзен?
Генитив11гротајзенаШта је испало од гротајзена?
Датив11гротајзенуИдемо према гротајзену.
Акузатив11гротајзенВидимо гротајзен.
Вокатив11гротајзенеГде си, гротајзене?
Инструментал11гротајзеномСтојимо с гротајзеном.
Локатив11гротајзенуПричамо о гротајзену.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/гротајзен
NOT_NOUN_NOMINATIVE11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/гротајзен