Језичка лабораторија

дебакл

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88дебаклКо или шта је дебакл?
Генитив88дебаклаШта је испало од дебакла?
Датив11дебеклуИдемо према дебеклу.
Датив77дебаклуИдемо према дебаклу.
Акузатив88дебаклВидимо дебакл.
Вокатив55дебаклуГде си, дебаклу?
Вокатив33дебаклеГде си, дебакле?
Инструментал88дебакломСтојимо с дебаклом.
Локатив77дебаклуПричамо о дебаклу.
Локатив11дебеклуПричамо о дебеклу.
Номинатив множине33дебаклиКо или шта су дебакли?
Генитив множине22дебаклаШта је испало од ових дебакла?
Генитив множине11дебакалаШта је испало од ових дебакала?
Датив множине33дебаклимаИдемо према оним дебаклима.
Акузатив множине33дебаклеВидимо ове дебакле.
Вокатив множине33дебаклиГде сте, дебакли?
Инструментал множине33дебаклимаСтојимо с овим дебаклима.
Локатив множине33дебаклимаПричамо о овим дебаклима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/дебакл
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/дебакл