Језичка лабораторија

дедука

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22дедукаКо или шта је дедука?
Номинатив11дедујаКо или шта је дедуја?
Генитив22дедукеШта је испало од дедуке?
Генитив11дедујеШта је испало од дедује?
Датив33дедукиИдемо према дедуки.
Акузатив11дедукуВидимо дедуку.
Акузатив22дедукаВидимо дедука.
Вокатив33дедукоГде си, дедуко?
Инструментал33дедукомСтојимо с дедуком.
Локатив33дедукиПричамо о дедуки.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/дедука
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/дедука