Језичка лабораторија

дека

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1111декаКо или шта је дека?
Генитив1111декеШта је испало од деке?
Датив1111декиИдемо према деки.
Акузатив1111декуВидимо деку.
Вокатив1111декоГде си, деко?
Инструментал1111декомСтојимо с деком.
Локатив1111декиПричамо о деки.
Номинатив множине11декеКо или шта су деке?
Генитив множине11декаШта је испало од ових дека?
Датив множине11декамаИдемо према оним декама.
Акузатив множине11декеВидимо ове деке.
Вокатив множине11декеГде сте, деке?
Инструментал множине11декамаСтојимо с овим декама.
Локатив множине11декамаПричамо о овим декама.
Коментар11прекривач
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/дека
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/дека