Језичка лабораторија

деколте

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11ДеколтеКо или шта је Деколте?
Номинатив99деколтеКо или шта је деколте?
Генитив99деколтеаШта је испало од деколтеа?
Генитив11ДеколтеаШта је испало од Деколтеа?
Датив99деколтеуИдемо према деколтеу.
Датив11ДеколтеуИдемо према Деколтеу.
Акузатив11ДеколтеВидимо Деколте.
Акузатив99деколтеВидимо деколте.
Вокатив11ФедеколтеуГде си, Федеколтеу?
Вокатив44деколтеГде си, деколте?
Вокатив44деколтеуГде си, деколтеу?
Инструментал99деколтеомСтојимо с деколтеом.
Инструментал11ДеколтеомСтојимо с Деколтеом.
Локатив99деколтеуПричамо о деколтеу.
Локатив11ДеколтеуПричамо о Деколтеу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/деколте
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/деколте