Језичка лабораторија

декрет

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66декретКо или шта је декрет?
Генитив66декретаШта је испало од декрета?
Датив66декретуИдемо према декрету.
Акузатив66декретВидимо декрет.
Вокатив22декретеГде си, декрете?
Вокатив44декретуГде си, декрету?
Инструментал66декретомСтојимо с декретом.
Локатив66декретуПричамо о декрету.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/декрет
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/декрет