Језичка лабораторија

деоба

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1414деобаКо или шта је деоба?
Генитив1414деобеШта је испало од деобе?
Датив1414деобиИдемо према деоби.
Акузатив1313деобуВидимо деобу.
Акузатив11беобуВидимо беобу.
Вокатив1414деобоГде си, деобо?
Инструментал1414деобомСтојимо с деобом.
Локатив1414деобиПричамо о деоби.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/деоба
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/деоба