Језичка лабораторија

детелина

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88детелинаКо или шта је детелина?
Генитив88детелинеШта је испало од детелине?
Датив88детелиниИдемо према детелини.
Акузатив88детелинуВидимо детелину.
Вокатив88детелиноГде си, детелино?
Инструментал88детелиномСтојимо с детелином.
Локатив88детелиниПричамо о детелини.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/детелина
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/детелина