Језичка лабораторија

диантус

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44диантусКо или шта је диантус?
Генитив44диантусаШта је испало од диантуса?
Датив33диантусуИдемо према диантусу.
Датив11диантусаИдемо према диантуса.
Акузатив33диантусВидимо диантус.
Акузатив11диантусаВидимо диантуса.
Вокатив33диантусеГде си, диантусе?
Вокатив11диантусоГде си, диантусо?
Инструментал44диантусомСтојимо с диантусом.
Локатив11диантусаПричамо о диантуса.
Локатив33диантусуПричамо о диантусу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/диантус
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/диантус