Језичка лабораторија

добошторта

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33добоштортаКо или шта је добошторта?
Генитив22добоштортеШта је испало од добошторте?
Датив22добоштортиИдемо према добошторти.
Акузатив22добоштортуВидимо добошторту.
Вокатив22добоштортоГде си, добошторто?
Инструментал22добоштортомСтојимо с добоштортом.
Локатив22добоштортиПричамо о добошторти.
Номинатив множине11добоштортеКо или шта су добошторте?
Генитив множине11добоштортаШта је испало од ових добошторта?
Датив множине11добоштортамаИдемо према оним добоштортама.
Акузатив множине11добоштортеВидимо ове добошторте.
Вокатив множине11добоштортеГде сте, добошторте?
Инструментал множине11добоштортамаСтојимо с овим добоштортама.
Локатив множине11добоштортамаПричамо о овим добоштортама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/добошторта
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/добошторта