Језичка лабораторија

дубокоумље

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11дубокоумљеКо или шта је дубокоумље?
Генитив11дубокоумљаШта је испало од дубокоумља?
Датив11дубокоумљуИдемо према дубокоумљу.
Акузатив11дубокоумљеВидимо дубокоумље.
Вокатив11дубокоумљеГде си, дубокоумље?
Инструментал11дубокоумљемСтојимо с дубокоумљем.
Локатив11дубокоумљуПричамо о дубокоумљу.
Лоша реч22 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/дубокоумље
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/дубокоумље