Језичка лабораторија

дуван

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33дуванКо или шта је дуван?
Генитив33дуванаШта је испало од дувана?
Датив22дувануИдемо према дувану.
Датив11дувадуИдемо према дуваду.
Акузатив33дуванВидимо дуван.
Вокатив33дуванеГде си, дуване?
Инструментал33дуваномСтојимо с дуваном.
Локатив22дувануПричамо о дувану.
Локатив11дувадуПричамо о дуваду.
Номинатив множине11дуваниКо или шта су дувани?
Генитив множине11дуванаШта је испало од ових дувана?
Датив множине11дуванимаИдемо према оним дуванима.
Акузатив множине11дуванеВидимо ове дуване.
Вокатив множине11дуваниГде сте, дувани?
Инструментал множине11дуванимаСтојимо с овим дуванима.
Локатив множине11дуванимаПричамо о овим дуванима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/дуван
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/дуван