Језичка лабораторија

дувар

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11дуванКо или шта је дуван?
Номинатив55дуварКо или шта је дувар?
Генитив11дуванаШта је испало од дувана?
Генитив55дувараШта је испало од дувара?
Датив55дуваруИдемо према дувару.
Датив11дувануИдемо према дувану.
Акузатив11дуванВидимо дуван.
Акузатив11дувараВидимо дувара.
Акузатив44дуварВидимо дувар.
Вокатив11дуванеГде си, дуване?
Вокатив11дувареГде си, дуваре?
Вокатив44дуваруГде си, дувару?
Инструментал11дуваремСтојимо с дуварем.
Инструментал11дуваномСтојимо с дуваном.
Инструментал44дуваромСтојимо с дуваром.
Локатив55дуваруПричамо о дувару.
Локатив11дувануПричамо о дувану.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/дувар
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/дувар