Језичка лабораторија

еведра

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33еведраКо или шта је еведра?
Генитив33еведреШта је испало од еведре?
Датив33еведриИдемо према еведри.
Акузатив22еведраВидимо еведра.
Акузатив11еведруВидимо еведру.
Вокатив33еведроГде си, еведро?
Инструментал11евдромСтојимо с евдром.
Инструментал22еведромСтојимо с еведром.
Локатив33еведриПричамо о еведри.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/еведра
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/еведра