Језичка лабораторија

емпатија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44емпатијаКо или шта је емпатија?
Генитив44емпатијеШта је испало од емпатије?
Датив44емпатијиИдемо према емпатији.
Акузатив44емпатијуВидимо емпатију.
Вокатив44емпатијоГде си, емпатијо?
Инструментал44емпатијомСтојимо с емпатијом.
Локатив44емпатијиПричамо о емпатији.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/емпатија
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/емпатија