Језичка лабораторија

епоха

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11ЕпохаКо или шта је Епоха?
Номинатив55епохаКо или шта је епоха?
Номинатив11епохКо или шта је епох?
Генитив11ЕпохеШта је испало од Епохе?
Генитив66епохеШта је испало од епохе?
Датив55епохиИдемо према епохи.
Датив11епосиИдемо према епоси.
Датив11ЕпохиИдемо према Епохи.
Акузатив11ЕпохуВидимо Епоху.
Акузатив66епохуВидимо епоху.
Вокатив11ЕпохоГде си, Епохо?
Вокатив66епохоГде си, епохо?
Инструментал66епохомСтојимо с епохом.
Инструментал11ЕпохомСтојимо с Епохом.
Локатив55епохиПричамо о епохи.
Локатив11ЕпохиПричамо о Епохи.
Локатив11епосиПричамо о епоси.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/епоха
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/епоха