Језичка лабораторија

есеј

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1111есејКо или шта је есеј?
Генитив1111есејаШта је испало од есеја?
Датив1111есејуИдемо према есеју.
Акузатив1111есејВидимо есеј.
Вокатив99есејуГде си, есеју?
Вокатив22есејеГде си, есеје?
Инструментал55есејемСтојимо с есејем.
Инструментал66есејомСтојимо с есејом.
Локатив1111есејуПричамо о есеју.
Номинатив множине11есејиКо или шта су есеји?
Генитив множине11есејаШта је испало од ових есеја?
Датив множине11есејимаИдемо према оним есејима.
Акузатив множине11есејеВидимо ове есеје.
Вокатив множине11есејиГде сте, есеји?
Инструментал множине11есејимаСтојимо с овим есејима.
Локатив множине11есејимаПричамо о овим есејима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/есеј
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/есеј