Језичка лабораторија

етапа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66етапаКо или шта је етапа?
Генитив66етапеШта је испало од етапе?
Датив66етапиИдемо према етапи.
Акузатив66етапуВидимо етапу.
Вокатив66етапоГде си, етапо?
Инструментал66етапомСтојимо с етапом.
Локатив66етапиПричамо о етапи.
Номинатив множине11етапеКо или шта су етапе?
Генитив множине11етапаШта је испало од ових етапа?
Датив множине11етапамаИдемо према оним етапама.
Акузатив множине11етапеВидимо ове етапе.
Вокатив множине11етапеГде сте, етапе?
Инструментал множине11етапамаСтојимо с овим етапама.
Локатив множине11етапамаПричамо о овим етапама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/етапа
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/етапа