Језичка лабораторија

жлатајћа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22жлатајћаКо или шта је жлатајћа?
Генитив11жлатајћеШта је испало од жлатајће?
Датив11жлатајћиИдемо према жлатајћи.
Акузатив11жлатајћуВидимо жлатајћу.
Вокатив11жлатајћоГде си, жлатајћо?
Инструментал11жлатајћомСтојимо с жлатајћом.
Локатив11жлатајћиПричамо о жлатајћи.
Номинатив множине11жлатајћеКо или шта су жлатајће?
Генитив множине11жлатајћаШта је испало од ових жлатајћа?
Датив множине11жлатајћамаИдемо према оним жлатајћама.
Акузатив множине11жлаталћеВидимо ове жлаталће.
Вокатив множине11жлатајћеГде сте, жлатајће?
Инструментал множине11жлатајћамаСтојимо с овим жлатајћама.
Локатив множине11жлатајћамаПричамо о овим жлатајћама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/жлатајћа
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/жлатајћа