Језичка лабораторија

замка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1414замкаКо или шта је замка?
Генитив1414замкеШта је испало од замке?
Датив1111замциИдемо према замци.
Датив33замкиИдемо према замки.
Акузатив1414замкуВидимо замку.
Вокатив1414замкоГде си, замко?
Инструментал1414замкомСтојимо с замком.
Локатив33замкиПричамо о замки.
Локатив1111замциПричамо о замци.
Номинатив множине22замкеКо или шта су замке?
Генитив множине11замкиШта је испало од ових замки?
Генитив множине11замкаШта је испало од ових замка?
Датив множине22замкамаИдемо према оним замкама.
Акузатив множине22замкеВидимо ове замке.
Вокатив множине22замкеГде сте, замке?
Инструментал множине22замкамаСтојимо с овим замкама.
Локатив множине22замкамаПричамо о овим замкама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/замка
Коментар11Вокатив жаргонски - замка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/замка