Језичка лабораторија

зетоња

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1111зетоњаКо или шта је зетоња?
Генитив1111зетоњеШта је испало од зетоње?
Датив1111зетоњиИдемо према зетоњи.
Акузатив11зетоњаВидимо зетоња.
Акузатив1010зетоњуВидимо зетоњу.
Вокатив11зетоњаГде си, зетоња?
Вокатив1010зетоњоГде си, зетоњо?
Инструментал1111зетоњомСтојимо с зетоњом.
Локатив1111зетоњиПричамо о зетоњи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/зетоња
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/зетоња