Језичка лабораторија

зопф

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44зопфКо или шта је зопф?
Генитив44зопфаШта је испало од зопфа?
Датив44зопфуИдемо према зопфу.
Акузатив44зопфВидимо зопф.
Вокатив44зопфеГде си, зопфе?
Инструментал44зопфомСтојимо с зопфом.
Локатив44зопфуПричамо о зопфу.
Номинатив множине11золфиКо или шта су золфи?
Генитив множине11золфаШта је испало од ових золфа?
Датив множине11золфимаИдемо према оним золфима.
Акузатив множине11золфеВидимо ове золфе.
Вокатив множине11золфиГде сте, золфи?
Инструментал множине11золфимаСтојимо с овим золфима.
Локатив множине11золфимаПричамо о овим золфима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/зопф
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/зопф