Језичка лабораторија

зорт

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55зортКо или шта је зорт?
Генитив55зортаШта је испало од зорта?
Датив55зортуИдемо према зорту.
Акузатив55зортВидимо зорт.
Вокатив33зортеГде си, зорте?
Вокатив22зортуГде си, зорту?
Инструментал55зортомСтојимо с зортом.
Локатив55зортуПричамо о зорту.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/зорт
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/зорт