Језичка лабораторија

ивнинг

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44ивнингКо или шта је ивнинг?
Генитив44ивнингаШта је испало од ивнинга?
Датив33ивнингуИдемо према ивнингу.
Датив11ибнингуИдемо према ибнингу.
Акузатив44ивнингВидимо ивнинг.
Вокатив22ивнинжеГде си, ивнинже?
Вокатив22ивнингуГде си, ивнингу?
Инструментал44ивнингомСтојимо с ивнингом.
Локатив33ивнингуПричамо о ивнингу.
Локатив11ибнингуПричамо о ибнингу.
Лоша реч33 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ивнинг
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ивнинг