Језичка лабораторија

илеш

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88илешКо или шта је илеш?
Номинатив11ИлешКо или шта је Илеш?
Генитив88илешаШта је испало од илеша?
Генитив11ИлешаШта је испало од Илеша?
Датив11ИлешуИдемо према Илешу.
Датив88илешуИдемо према илешу.
Акузатив11ИлешВидимо Илеш.
Акузатив55илешВидимо илеш.
Акузатив33илешаВидимо илеша.
Вокатив11ИлешуГде си, Илешу?
Вокатив22илешеГде си, илеше?
Вокатив55илешуГде си, илешу?
Вокатив11илешГде си, илеш?
Инструментал88илешомСтојимо с илешом.
Инструментал11ИлешомСтојимо с Илешом.
Локатив11ИлешуПричамо о Илешу.
Локатив88илешуПричамо о илешу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/илеш
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/илеш