Језичка лабораторија

исфук

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22исфукКо или шта је исфук?
Генитив11исфукаШта је испало од исфука?
Датив11исфукуИдемо према исфуку.
Акузатив11исфукВидимо исфук.
Вокатив11исфучеГде си, исфуче?
Инструментал11исфукомСтојимо с исфуком.
Локатив11исфукуПричамо о исфуку.
Номинатив множине11исфукеКо или шта су исфуке?
Генитив множине11исфукаШта је испало од ових исфука?
Датив множине11исфукамаИдемо према оним исфукама.
Акузатив множине11исфукеВидимо ове исфуке.
Вокатив множине11исфукеГде сте, исфуке?
Инструментал множине11исфукамаСтојимо с овим исфукама.
Локатив множине11исфукамаПричамо о овим исфукама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/исфук
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/исфук