Језичка лабораторија

канаба

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77канабаКо или шта је канаба?
Генитив77канабеШта је испало од канабе?
Датив77канабиИдемо према канаби.
Акузатив77канабуВидимо канабу.
Вокатив11канабаГде си, канаба?
Вокатив66канабоГде си, канабо?
Инструментал77канабомСтојимо с канабом.
Локатив77канабиПричамо о канаби.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/канаба
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/канаба