Језичка лабораторија

кандилка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22кандилкаКо или шта је кандилка?
Генитив11кандилкеШта је испало од кандилке?
Датив11кандилкиИдемо према кандилки.
Акузатив11кандилкуВидимо кандилку.
Вокатив11кандилкоГде си, кандилко?
Инструментал11кандилкомСтојимо с кандилком.
Локатив11кандилкиПричамо о кандилки.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/кандилка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/кандилка