Језичка лабораторија

кијамет

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55кијаметКо или шта је кијамет?
Генитив55кијаметаШта је испало од кијамета?
Датив55кијаметуИдемо према кијамету.
Акузатив55кијаметВидимо кијамет.
Вокатив22кијаметеГде си, кијамете?
Вокатив33кијаметуГде си, кијамету?
Инструментал55кијаметомСтојимо с кијаметом.
Локатив55кијаметуПричамо о кијамету.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/кијамет
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/кијамет