Језичка лабораторија

киндербал

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22киндербалКо или шта је киндербал?
Генитив11киндербалаШта је испало од киндербала?
Датив11киндербалуИдемо према киндербалу.
Акузатив11киндербалВидимо киндербал.
Вокатив11киндербалеГде си, киндербале?
Инструментал11киндербаломСтојимо с киндербалом.
Локатив11киндербалуПричамо о киндербалу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/киндербал
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/киндербал