Језичка лабораторија

кичиња

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22кичињаКо или шта је кичиња?
Генитив11кичињеШта је испало од кичиње?
Датив11кичињиИдемо према кичињи.
Акузатив11кичињуВидимо кичињу.
Вокатив11кичињоГде си, кичињо?
Инструментал11кичињомСтојимо с кичињом.
Локатив11кичињиПричамо о кичињи.
Номинатив множине22кичињеКо или шта су кичиње?
Генитив множине22кичињаШта је испало од ових кичиња?
Датив множине22кичињамаИдемо према оним кичињама.
Акузатив множине22кичињеВидимо ове кичиње.
Вокатив множине22кичињеГде сте, кичиње?
Инструментал множине22кичињамаСтојимо с овим кичињама.
Локатив множине22кичињамаПричамо о овим кичињама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/кичиња
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/кичиња