Језичка лабораторија

кљувач

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44кљувачКо или шта је кљувач?
Генитив33кљувачаШта је испало од кљувача?
Датив33кљувачуИдемо према кљувачу.
Акузатив33кљувачаВидимо кљувача.
Вокатив33кљувачуГде си, кљувачу?
Инструментал33кљувачемСтојимо с кљувачем.
Локатив33кљувачуПричамо о кљувачу.
Номинатив множине22кљувачиКо или шта су кљувачи?
Генитив множине22кљувачаШта је испало од ових кљувача?
Датив множине22кљувачимаИдемо према оним кљувачима.
Акузатив множине22кљувачеВидимо ове кљуваче.
Вокатив множине22кљувачиГде сте, кљувачи?
Инструментал множине22кљувачимаСтојимо с овим кљувачима.
Локатив множине22кљувачимаПричамо о овим кљувачима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/кљувач
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/кљувач