Језичка лабораторија

коктел

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55коктелКо или шта је коктел?
Генитив55коктелаШта је испало од коктела?
Датив55коктелуИдемо према коктелу.
Акузатив55коктелВидимо коктел.
Вокатив11коктелеГде си, коктеле?
Вокатив44коктелуГде си, коктелу?
Инструментал55коктеломСтојимо с коктелом.
Локатив55коктелуПричамо о коктелу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/коктел
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/коктел